A.G. & Kate en hun muziek zijn min of meer de rode draad geweest in mijn jarenlange ontdekkingsreis binnen de country- en folkmuziek. Natuurlijk heb ik ook veel meegekregen via Joke & Rienk Janssen. Maar bij Rienk lag het accent (veel) meer op bluegrass. A.G. & Kate’s muzikale smaak – misschien wel voornamelijk die van A.G. – was een stuk breder. De combinatie van beide zorgde er in elk geval voor dat mijn platenkast voor ongeveer de helft gevuld is met bluegrass en voor ongeveer de helft met ‘andere’ country- en folkmuziek (maar wel altijd van Amerikaanse oorsprong).
Whitey & Hogan waren mannen die verschillende keren door A.G. & Kate naar Nederland werden gehaald. Beide mannen hadden tijdens hun loopbaan hun sporen wel verdiend. Ze hadden het waarschijnlijk niet héél erg nodig (voor hun carrière) om naar Nederland te komen. Ze hadden er gewoon veel plezier in. Die verhalen heb ik meerdere keren gehoord. Ik weet dat mijn goede vriend Kees Jansen vaak als ‘chauffeur van dienst’ optrad. Van hem ken ik het verhaal dat de broer van één van beide mannen als militair tijdens de 2e Wereldoorlog in Nederland is gesneuveld en op Margraten (Zuid-Limburg) begraven ligt. Telkens als Whitey & Hogan naar Nederland kwamen, was een bezoek aan Margraten een vast gegeven. Deze avond traden ze samen met A.G. & Kate op in ’t Schepershoes in Balloo.
Beweeg met je muis over de foto. Een knop om naar de volgende foto te gaan wordt dan zichtbaar…
Wat een mooie tijd was dat, ik kon en mocht alles organiseren wat ik maar kon bedenken. Druk programma altijd, maar ik genoot net zo veel als de gasten, misschien wel meer… Heimwee naar die mooie tijd, helaas in 1998 op Kerstavond abrupt gestopt door klein technisch mankement aan de gasketel. Alles is verloren gegaan door de grote brand ‘een’ levenswerk! Mijn hart lag daar Balloo in Drenthe, ik koester mijn herinneringen, aan allen die zich deze mooie momenten in ’t Schepershoes ook zo herinneren, heel veel liefde en wijsheid in 2025, Henny Groote
Da’s toch mooi! Op tweede kerstdag een reactie van Henny Groote te lezen! Ik herinner me nog dat P en ik (‘k ben ondertussen getrouwd) een keer door Balloo reden en ik een enthousiast verhaal vertelde over de dingen die jij daar organiseerde. ‘Daar, op dat hoekje, daar was het Schepershoes! Daar ging ik vaak naar concerten…’. Net als jij heb ik ook veel mooie herinneringen aan de plek, aan de gezelligheid en aan jouw vriendelijkheid. Ik hoef m’n ogen niet eens dicht te doen of ik zie het allemaal weer voor me… Ja, het was een mooie tijd, echt waar! Net als jij koester ik ook mijn herinneringen, het is zo mooi dat we herinneringen kunnen delen! En jazeker, P en ik wensen je alle goeds in het komende jaar! Warme groeten uit Groningen, Harry Vogel.